20 bin lira sermaye ile yapılacak işler

Az sermaye ile çok kazandıran iş kurmanız mümkün. 2020 senesinde 20 000 TL sermaye ile yapabileceğiniz işleri araştırdık. 20 000 TL ile yatırım yapılır mı demeyin. Sermayenin niceliği değil, seçilen yatırımın niteliği bu konu da daha da önemli esasında. Bahsedeceğimiz işleri yalnızca 20 000 TL ile kurarak kısa zamanda çok para kazanmanız mümkün olabiliyor. Az parayla çok kazandıran bir iş yapmak yalnızca kendi alanınızda, tam olarak bildiğiniz bir işi yapmakla mümkün olabilir. […]

 20 bin lira sermaye ile yapılacak işler

11.09.2020 - 8:26

cobanweb.com Güncelleme : 11.09.2020 - 8:26
268 views

Az sermaye ile çok kazandıran iş kurmanız mümkün. 2020 senesinde 20 000 TL sermaye ile yapabileceğiniz işleri araştırdık. 20 000 TL ile yatırım yapılır mı demeyin. Sermayenin niceliği değil, seçilen yatırımın niteliği bu konu da daha da önemli esasında. Bahsedeceğimiz işleri yalnızca 20 000 TL ile kurarak kısa zamanda çok para kazanmanız mümkün olabiliyor.

Az parayla çok kazandıran bir iş yapmak yalnızca kendi alanınızda, tam olarak bildiğiniz bir işi yapmakla mümkün olabilir. Etrafınızdakilerin sizi yönlendirmesine kulak asmayın. Bilmediğiniz işlere yatırım yaparsanız eğer, elinizde bulunan 20 000 TL’lik sermayeyi de kaybedebilirsiniz. Seçeceğiniz iş, yapacağınız yatırım kategorisini bulunduğunuz bölgenin gereksinimlerine uygun olarak seçebilirsiniz. İşlek bir bölgede tutacağınız bir dükkanın aylık kirasının 5-10 000 TL’lere kadar yükselebildiğini, eğer birkaç ay kazanç sağlayamazsanız girişimcilik hayalinizin birkaç ay içerisinde son bulacağını da aklınızdan çıkarmayın. Kirası çok daha uygun, nispeten işlek bir bölgede, çevrenin gereksinimlerine uygun bir yatırım mantıklı olacaktır.

20 Bin Liraya Bayilik Veren Firmalar
1. Worldron Araç Takip Sistemleri Bayilik:
Worldron araç takip sistemleri olarak Türkiye’de binlerce aracın yüzlerce noktada takip, satış ve montaj hizmetini vermektedir. Wolrdron araç takip sistemleri 20 000 TL’ye bayilik vermektedir. Tüm Türkiye genelinde müşterilerine daha iyi ve daha hızlı hizmet sunabilmek için en temel bayilikler vermektedir.

2. Kabuk Yapı Sistemleri Bayilik:
Türkiye de yaygın olmayan kabuk yapı sistemi sayesinde prefabrik bina oluşturma imalatına başlamıştır firma. Kabuk yapı sistemleri herhangi bir konstrüksiyon gerekmeden 40 metre açıklığa kadar inşa edilebilen deprem yangın gibi doğal afetlere dayanıklı bina sistemidir. Bayilik isteminde bulunacak kişiler bölgelerinde montaj işlerini yürütebilecek personele sahip olmalıdır.

3. Çiğköfte Bayilik
Bayilik alabileceğiniz ve sektör olarak iyi kazanç sağlamayı başaran işlerden birisi de çiğ köfte bayiliğidir. Franchise hizmeti sunan bir çok çiğ köfteci bulunur. Çiğköfteci bayiliği alabilirsiniz. Franchise hizmeti sunan markalar;

Adıyamanlı Erkan Usta
Ömer Usta
Tatlıses Çiğköfte
Oses Çiğköfte
Erkan Usta
Lezizhan Çiğköfte
Ziyafet Çiğköfte
Çiğköfteci Ahmet Aybak
Samsat Çiğköftecisi
Komagene Çiğköfte
Çiğ Köftem

20 Bin Lirayla Bayilik Almadan Yapılacak İşler
Küçük bir büfe açılabilir
Gençlere hitaben küçük bir cafe (nargile içilen bir yer olabilir)
Bayanlara yönelik takı dükkanı
Ev yemekleri yapıp satılabilecek küçük bir yer açılabilir
Parfüm ürünleri satan bir yer
Kırtasiye
Çay ocağı açılabilir veya çalışan bir yeri devir alınabilir
Halı yıkama gibi pek çok seçenek mevcuttur.
Düşük sermaye ile yapılabilecek yatırımlar
Bunlar dışında bir dükkan açmadan da evde web üzerinden sanal mağaza ile ürünler alıp satabilirsiniz. Son zamanların popüler işleri arasında solucan gübresi satışı ve elektronik eşya tamiri gelmektedir. Bu işlere başlarken de az sermaye gerekmektedir, ancak getirisi yüksek işler arasında sayılabilir.

Solucan Gübresi Satışı
Solucan gübresi üretiminde kullanılan solucan türü Kırmızı Kaliforniya solucanıdır. Bu solucanlardan ilk etapta 10 000 tane almanız yeterli olacaktır. Zaten hızla artan bir yapıya sahiplerdir. Yılda 15 kat kadar çoğalabilirler. Bu iş için ilk etapta 10 000 tane solucan almanız yeterli olacaktır. Tanesi 10 kuruş olmasından dolayı, solucanlar 1000 TL’ ye mal olacaktır. Solucan üretiminde, onlar için özel hazırlanan mamalar kullanılıyor. Ancak hayvancılık faaliyetlerinde bulunuyorsanız size bu hayvanların gübresi büyük bir maddi olanak sağlayacaktır. Mamaları bu gübrelerden kendiniz de hazırlayabilirsiniz. 10 000 solucan ile başlanılan işten birkaç ay sonra 270 kg’a yakın solucan gübresi üretmek mümkündür. Bir diğer maliyet gerektiren unsur ise su tankıdır. İlk aşamada 1 tane almanız yeterli olacaktır. Ancak solucan sayısı arttıkça birkaç tane daha almanız gerekebilir.

Solucanlara yedirilen, mama diye tabir edilen şey esasında komposttur. Bu kompostları satın almanız maliyet olarak külfetli olacaktır. Bu nedenle kendiniz hazırlamanız maliyeti düşürecektir. Asıl kompost hammede gübredir. Gübreye ilave olarak, ağaçların yaprak kısımlarını, buğday ve arpa gibi tahılların saman kısımlarını, yonca gibi otları, yumurtaların kabuklarını, çay içildikten sonra kalan posa kısmını, ay çiçeği artıklarını, mutfağın sebze çöplerini, talaş ve kağıt, mısır kalıntıları, fındık, fıstık gibi ürünlerin kabuk kısımlarını ekleyebilirsiniz. İçerisinde asit olmayan her çeşit ürün, kompost yapımında kullanılabilmektedir. Yeşil renkte olan ürünlerin beraberinde, kahverengi rengine sahip olanlar da kompost yapımında kullanılıyor.

Solucan gübresi üretimi
Solucan gübresi ürettikten sonra, satış yapabileceğiniz pek çok alan bulunur. Organik tarımda solucan gübresinin sıklıkla kullanıldığından söz edilmektedir. Ayrıca fide üretiminde de kullanıldığı bilinmektedir. Bunları sizden alabilecek pek çok firma da bulunur. İnternet üstünde fiyat incelemesi yaptığımızda, solucan gübrelerinin yüksek fiyatlara satıldığı görülmektedir. Sahibinden.Com’ da bulunan solucan gübrelerini ve fiyatlarını incelemek için tıklayınız.

Elektronik Ürünlerin Tamiri
Elektronik ürünlerin tamiratı, telefoncu veya bilgisayarcı açmanız size yüksek kazançlar sağlayacaktır. Ancak öncelikle söylenmesi gerekli olan şey bu konuların bilgi ve beceri gerektirdiğidir. Ayrıca ustalık belgenizin de olması gerekiyor. Bu iş tam benlik diyorsanız düşük maliyetle yapacağınız bu iş için hemen kolları sıvayın.

Bu iş için açacağınız dükkanın muhiti bir hayli önemlidir. Ara sokaklarda bir tamirci açmanız, dezavantaj sağlayacaktır. Oraya sıkışıp kalmanız, sizden kimsenin haberdar olmamasını sağlar. İş merkezlerinde de bir dükkan açabilirsiniz. Çünkü burda hem esnafların işlerini yaparsınız, hem de müşterilerinizin sizlere daha kolay ulaşmasını sağlarsınız. İşlek caddeler ve insan sirkülasyonun yoğun olduğu yerler tercih sebebiniz olmalıdır. Bu iş için de bayilik veren pek çok firma vardır. Ancak 20 000 TL gibi düşük bir maliyetle kendi işinizi kurmanız da olağandır.

Güncel teknolojik yenilikleri yakından takip etmeniz gerekmektedir. Örneğin bir telefoncu açtığınızda, yeni model telefonları da tamir edebiliyor olmanız gerekir. Ya da bilgisayarcı açtığınızda, yeni yazılımlara ve işletim sistemlerine hakim olmanız gerekiyor. Mekan tercihiniz aydınlık bir alandan yana olmalıdır. Çünkü tamirat yapacağınız için küçük parçalarla da uğraşmak durumunda kalacaksınız. Malzemeleri, bir düzen içinde yerleştirmeniz gerekmektedir ki, arzu ettiğiniz malzemeleri anında bulabilesiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın