65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı için yeni düzenleme mi geliyor? – 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor?

Geçtiğimiz günlerde gelen son dakika haberi ile baraber korona virüsü salgını sebebiyle 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kısıtlaması yapılmış sonrasında ise aynı durum 20 yaş altı yurttaşlar için de uygulanmıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayını yapılan bu genelge kapsamında yeni bir gelişme yaşandı. Salgına dair alınan tedbir ve önlem kararları gözden geçirilirken yapılan değerlendirmelerde yaşlıların […]

 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı için yeni düzenleme mi geliyor? – 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor?

27.04.2020 - 14:59

Güncelleme : 27.04.2020 - 14:59
87 views

Geçtiğimiz günlerde gelen son dakika haberi ile baraber korona virüsü salgını sebebiyle 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kısıtlaması yapılmış sonrasında ise aynı durum 20 yaş altı yurttaşlar için de uygulanmıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayını yapılan bu genelge kapsamında yeni bir gelişme yaşandı. Salgına dair alınan tedbir ve önlem kararları gözden geçirilirken yapılan değerlendirmelerde yaşlıların biraz olsun rahatlamaları ve psikolojik sıkıntılarını azaltmak için hafta sonları izin verilmesi gibi bir durumun gündeme geldiği bildirildi. Bu plan sonrasında binlerce vatandaş 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor, hafta sonu sokağa çıkılabilecek mi? Gibi sorular da yanıt aramaya başladı. 7.5 milyon kişiyi ilgilendiren bu durumun ayrıntıları yurttaşlar tarafından takip edilmeye devam ediyor. Buna göre; 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? Hafta sonu sokağa çıkabilecekler mi?

65 YAŞ ÜSTÜ Ve 20 yaş SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILIYOR MU?
Hükümet koronavirüs salgınıyla ilgili bazı kararları gözden geçiriyor. AK Parti MYK’da ve bakanlıklarda yapılan toplantılarda, koronavirüs mücadelesine ilişkin değerlendirmeler yapıldı. 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı verilmesi ilk kararlardan olduğu için, bu grubu kısmen rahatlatmak ve sürekli evde kalmanın yarattığı psikolojik sıkıntıları azaltmak için yöntem geliştiriliyor. Kamuoyunda da bu konu da oluşan istekler doğrultusunda, 65 yaş ve 20 üstüne, sokağa çıkma yasağı uygulanmakta olan hafta sonları izin verilmesi planlanıyor. Bu plan, sokağa çıkmanın günde 3 saat olması, maske takılması, sosyal mesafenin korunması koşuluyla hayata geçirilecek. Karar, 21 Mart’tan bu yana sokağa çıkamayan 7.5 milyon kişiyi ilgilendiriyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın