Afjet Afyonspor Kulüp Lideri Ulutürk’ten TFF’nin kararına reaksiyon

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afjet Afyonspor Kulüp Lideri Yusuf Ulutürk, ekiplerinin Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) almış olduğu kararla play-off ...

 Afjet Afyonspor Kulüp Lideri Ulutürk’ten TFF’nin kararına reaksiyon

09.07.2020 - 16:46

cobanweb.com Güncelleme : 09.07.2020 - 16:46
1 views

AFYONKARAHİSAR (AA) – Afjet Afyonspor Kulüp Lideri Yusuf Ulutürk, ekiplerinin Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) almış olduğu kararla play-off oynama talihini 2 puanla kaybettiklerini belirterek karara reaksiyon gösterdi.

Ulutürk, AFJET AŞ’de düzenlediği basın içtimasında, 2. Lig Beyaz Kümede uğraş eden gruplarının bütün emeklerinin zayi olduğunu öne sürdü.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını hasebiyle mart ayında lig maçlarının ertelendiğini hatırlatan Ulutürk, şöyle konuştu:

“Uzun bir bekleyişten sonra liglerdeki tüm müsabakaların haziran ayında başlayacağını ilan eden TFF, daha sonra 2. Lig ve 3. Lig müsabakalarının 18 Temmuz’dan itibaren kaldığı mekandan devam edeceğini duyurdu. Tüm kulüpler üzere biz de futbolcularımızı toplayarak antrenmanlara başladık. Maddi istikametten büyük külfet içerisinde olan bizim üzere kulüpler, her şeye karşın hazırlıklarına başladılar. Lakin TFF’nin aldığı bir kararla 2. Lig ve 3. Lig maçlarının oynanmayacağı bildirildi. Hakikaten evvelki gün yapılan içtima ahir da küme birincisi olan kadroların bir üst lige terfi etmeleri, 2. ile beşinci sıra arasındaki ekiplerin da Play-off oynamaları kararlaştırıldı. Bu durumda Afjet Afyonspor'umuz da 2 puanla Play-off oynama bahtını kaçırmış oldu.”

Ulutürk, TFF'nin adil olmayan bu kararını protesto ettiklerini ve yasal tabanda kulübün haklarını aramaya devam edeceklerini vurguladı.

“Tüm emeklerimiz zayi oldu” diyen Ulutürk, “Haksızlığa uğrayan birçok kulübün taraftarları TFF’ye reaksiyon yağdırırken, Afyonkarahisarlı sporseverlerin bu duruma sessiz kalmaları da bizleri üzüyor. TFF’nin vesair kulüpleri mağdur etmemek ismine 2-7 yahut 2-9 arasındaki ekiplere Play-off oynatma kararı almasını beklerken, hiç de ummadığımız bir kararla karşı zıdda kaldık.” diye konuştu.

Ulutürk, yeni dönemde idare olarak hizmete devam etmeyi düşünmediklerini ve bu hususta şimdiden bir ekip çalışmalar yapılıp yeni idarenin oluşması gerektiğini aktararak,”Yönetim konseyi olarak vazifeye geldiğimiz günden bu yana Allah’a şükürler olsun kulübün parasını yemedik, yedirmedik. Çetin koşullara karşın bir yandan eski borçları öderken, kadronun da ligde kalmasını sağladık. Idare heyeti olarak önümüzdeki devirde vazife almayı düşünmüyoruz. Kulüp başkanlığına ve idare heyeti üyeliğine talipli insanlar çıktığı anda umumi konseye giderek hizmeti devretmeye hazırız. Yeni seri için önümüzde bir ay üzere kısa bir mühlet var. Bu müddet içerisinde yeni idarenin oluşup teknik kadroyu ve futbolcu takımını kurması gerekiyor. Afyonkarahisar’ın kadrosuna sahip çıkmasını bekliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın