AK Parti Umum Yönetici Yardımcısı Karaaslan, Samsunspor’un kuruluş yıl dönümünü kutladı

SAMSUN (AA) - AK Parti Umumi Yönetici Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsunspor Kulübünün kuruluşunun 55. yıl dönümü nedeniyle kutlama iletisi ...

 AK Parti Umum Yönetici Yardımcısı Karaaslan, Samsunspor’un kuruluş yıl dönümünü kutladı

29.06.2020 - 16:46

Güncelleme : 29.06.2020 - 16:46
2 views

SAMSUN (AA) – AK Parti Umumi Yönetici Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsunspor Kulübünün kuruluşunun 55. yıl dönümü nedeniyle kutlama iletisi yayımladı.

Karaaslan bildirisinde, 30 Haziran 1965’te kurulan, sayısız muvaffakiyetler, şampiyonluklar yaşamış, Türk futbolunda değerli mekanı olan Samsunspor'un, birebir vakitte çok sayıda futbolcu ve teknik yönetici yetiştirmiş bir mektep olduğunu belirtti.

Yüz binlerce taraftarı olan Samsunspor'un, yarım asırdan uzun müddettir devam eden uğraşı boyunca Samsun kentine büyük gururlar yaşattığını tabir eden Karaaslan, şu görüşlerini aktardı:

“Samsunspor'umuz, 55 yıllık geçmişinde sayısız mutluluğun yanında tanım edilemez acılar da yaşamıştır. Türk futbol tarihinin en acı günlerinden biri olan 20 Ocak 1989'daki elim kazada hayatını kaybeden teknik yönetici Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic ile otobüs şoförü Asım Özkan'ı kulübümüzün kuruluş yıl dönümünde hürmetle anıyorum.
Geçmişten bugüne Samsunspor'un başarısı için ter döken tüm sporculara, teknik heyete, başkanlara ve ekibimizi bir an olsun yalnız bırakmayan Samsunspor taraftarlarına bu vesileyle gönülden teşekkür ediyorum.”

Karaaslan, savaş verdiği TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta en yakın rakibinin 10 puan önde önder durumda bulunan Samsunspor'un, kuruluşunun 55'inci yılında şampiyonluğa koştuğunu belirterek, grubun yine hak ettiği bölgeye geleceğine inancının tam olduğunu laflarına ekledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın