avuç içi büyüklüğünde bilgisayar: Larkbox (coban web)

Seneler önce teknoloji devi microsoft’tan dünyanın en küçük bilgisayarını ürettiğini görmüştük. Bu tarz kurmacamlar normal olarak kullanılabilir olmuyor ve ”ilk” olmak için yapılıyor olsa da uygun fiyatlı bilgisayar modelleriyle dikkat çeken çin merkezli chuwi şimdi karşımıza yalnızca avuç içi büyüklüğünde bilgisayar ile çıkıyor. Larkbox adının verildiği bu bilgisayar üç boyutlu bir küp şeklinde görünüyor.Yalnızca avuç […]

 avuç içi büyüklüğünde bilgisayar: Larkbox (coban web)

21.04.2020 - 11:11

cobanweb.com Güncelleme : 21.04.2020 - 11:11
114 views

Seneler önce teknoloji devi microsoft’tan dünyanın en küçük bilgisayarını ürettiğini görmüştük. Bu tarz kurmacamlar normal olarak kullanılabilir olmuyor ve ”ilk” olmak için yapılıyor olsa da uygun fiyatlı bilgisayar modelleriyle dikkat çeken çin merkezli chuwi şimdi karşımıza yalnızca avuç içi büyüklüğünde bilgisayar ile çıkıyor. Larkbox adının verildiği bu bilgisayar üç boyutlu bir küp şeklinde görünüyor.
Yalnızca avuç içi efsunklüğünde bilgisayar mini larkbox
çok sevimli bir kurmacam ile gelen larkbox firmanın dünyanın en minik 4k pc’si olarak sunmuş olduğu bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Celeron n4100 işlemciye sahip olan larkbox, windows 10 bile çalıştırabileceği söyleniyor.

6cm x 6cm x 4cm benzer biçimde boyutlara sahip olduğu aktarılan mini bilgisayarın 0.16 litre hacmi bulunuyor.

Bilgisayarda bununla beraber usb-a çıkışı bulunuyor. Istenildiğinde telefon da şarj edebilen özellikte olan bu mini bilgisayar oldukca ilginç görünüyor.

şirket mini bilgisayarı için herhangi bir tanıtım tarihi vermemiş olsa da yine de yakın bir zaman içinde karşımıza çıkabileceği aktarılıyor.

Bunun yanında küresel pazarda çıkma ihtimalı bulunan bu bilgisayar için tahmini bir fiyatta bulunmuyor ancak yine de çok ucuz olmayacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın