Bill Gates, Microsoft’un yönetim kurulundan istifa etti

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft, şirketin kurucusu ve teknoloji danışmanı Bill Gates’in idareden ayrıldığını duyurdu. microsoft’tan yapılan izahta, Gates’in global sıhhat, kalkınma, eğitim ve abuhava farklığıyla mücadele gibi iyiliksever önceliklere daha fazla vakit ayırmak için şirketin idare heyetinden ayrıldığı bildirildi. İzahta, Gates’in Microsoft Üst Yöneticisi Satya Nadella ve şirketteki diğer yöneticilere teknoloji […]

 Bill Gates, Microsoft’un yönetim kurulundan istifa etti

14.03.2020 - 7:33

cobanweb.com Güncelleme : 14.03.2020 - 7:33
87 views

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft, şirketin kurucusu ve teknoloji danışmanı Bill Gates’in idareden ayrıldığını duyurdu.

microsoft’tan yapılan izahta, Gates’in global sıhhat, kalkınma, eğitim ve abuhava farklığıyla mücadele gibi iyiliksever önceliklere daha fazla vakit ayırmak için şirketin idare heyetinden ayrıldığı bildirildi.

İzahta, Gates’in Microsoft Üst Yöneticisi Satya Nadella ve şirketteki diğer yöneticilere teknoloji danışmanlığı yapmaya devam edeceği kaydedildi.

Microsoft’u 1975 seneninde Paul Allen ile beraber kuran Gates ise konuya ait Linkedin hesabından paylaşımda bulundu.

Mevzubahis paylaşımda Gates, Microsoft’un yanı sıra 2004’ten bu yana hizmet ettiği milyarder yatırımcı Warren Buffett’in Berkshire Hathaway şirketinin yönetiminden de ayrılma kararı aldığını izah etti.

Gates, “Microsoft konusunda olarak, yönetim heyetinden ayrılmak şirketten uzaklaşmam mananına gelmez. Microsoft her vakit hayatımın ehemmiyetli bir parçası olacak ve şirketin vizyonunun şekillenmesiyle hedeflerine erişmesine yardımcı olmak için Satya ile iletişimde olmaya devam edeceğim. Şirketin kaydettiği ilerleme ve dünyaya nasıl yarar sağlayabileceği ile ilgili her vakitkinden daha iyimser hissediyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın