Birce Akalay, yeni yaş gününde hayatının en anlamlı mesajını verdi!

Ünlü oyuncu, yeni yaşını kutluyor. 19 Haziran 1984 doğumlu olan oyuncu, instagram hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Akalay,ünlü ...

 Birce Akalay, yeni yaş gününde hayatının en anlamlı mesajını verdi!

20.06.2020 - 13:54

Güncelleme : 20.06.2020 - 13:54
8 views

Ünlü oyuncu, yeni yaşını kutluyor. 19 Haziran 1984 doğumlu olan oyuncu, instagram hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Akalay,ünlü Fransız müellif ve düşünür Jean-Paul Sartre’nin laflarından çok etkilendiğini de belirtti.

36  yaşını doldurduğunu ve değişimden korkmamak gerektiğini öğrendiğini yazan  Akalay, arkada bıraktığı yaşını düşündüğünü ve hayatın da mucizelerle dolu olduğunu bildiğini tabir etti.

Veladet gününde yanında olan, olmayan tüm dostlarına teşekkür eden Birce Akalay, hayatı değiştirmekten korkmamak gerektiğinin altını çizdi. İşte ünlü oyuncunun iletisi:

“36 yaşımı doldururken, insanın en sancılı devirlerin ve tasavvurların verdiği zararlardan kendisini bertaraf edebilmesinin en verimli yolunun haber ışığında değişimden korkmamak olduğunu öğrendim. Bunu içgüdüsel olarak yapan bir insanımdır zati bilen biliyor değişmekten ve değiştirmekten hiç korkmadım. ???? Ancak malumat çok kıymetli. Bunun üzerine dün akşam üzeri konutta oturmuş cips ve bira eşliğinde arkada bıraktığım yaşımı düşünürken kendi kendime, önüme çıkan bir Sartre kitabından değişime dair pasajlar okudum. Ve bu dün oldu..

Hayat mucizelerle dolu. 37’den ne gelir bilinmez. Dün yanımda olan olamayan, tüm gün sevgilerini kalbime depolayıp tüm gün beni önümüzdeki yaşıma hazırlayan dostlarım ve sevdiklerim için bu yıl dileğim; Seçimlerinizle onları gerçekleştirebilseniz de, gerçekleştiremesenizde berhudar olmanız, değişmekten ve hayatı değiştirmekten korkmamalı. Zira değişmek gelişmektir, memnunluk ve huzur yarına akıllıca açtığınız yeni yelkenlerle gelsin. Siz aslında her biçimde harikasınız.

Varolun.. Hepinizi çok seviyorum! Dün için çok lakin çok teşekkür ediyorum!”

Tekçe Akalay, bildirisine Sartre’nin şu kelamlarını de ekledi:

“İnsan var olan olarak özgürdür, ölçüsüz ve sınırsız özgürdür; kendi kendini tasarlayabilir ve tasarlamalıdır, yolunu bulgulamalıdır. ‘İnsan’ kendini ne yapıyorsa O’dur.” J.P Sartre

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın