Eski Yerküre Müslüman Alimler Birliği Yöneticisi Karadavi: “Şallah vizyon sahibi bir komutandı”

İSTANBUL (AA) - Eski Yerküre Müslüman Alimler Birliği Lideri Yusuf el-Karadavi, dün vefat eden eski İslami Cihad Hareketi Umum Sekreteri Dr ...

 Eski Yerküre Müslüman Alimler Birliği Yöneticisi Karadavi: “Şallah vizyon sahibi bir komutandı”

07.06.2020 - 18:41

cobanweb.com Güncelleme : 07.06.2020 - 18:41
8 views

İSTANBUL (AA) – Eski Yerküre Müslüman Alimler Birliği Lideri Yusuf el-Karadavi, dün vefat eden eski İslami Cihad Hareketi Umum Sekreteri Dr. Ramazan Abdullah Şallah'ın vizyon sahibi bir kumandan olduğunu belirtti.

Şallah'ın vefatı üzerine Twitter hesabından açıklama yapan Karadavi, “Kardeşim Ramazan Şallah'ı, deneyimli bir başkan, vizyon sahibi bir kumandan, davasına inanan ve onda sebat eden bir mücahit olarak tanıdım.” tabirini kullandı.

Karadavi, Şallah'ın vatanının ve İslam ümmetinin menfaatini öncelediğini vurguladı.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı'ndan (İhvan) yapılan açıklamada ise Şallah'ın cihad ve direniş meydanlarının önde gelen kumandanlarından olduğu ve vatanını İsrail işgalinden kurtarmak için savaşla dolu bir hayat geçirdiği aktarıldı.

Açıklamada, Şallah'ın, İslami Cihad'a çok hassas bir devirde liderlik ettiği ve cüret timsali bir model ortaya koyduğu vurgulandı.

Eski Filistin İslami Cihad Hareketi Umumî Sekreteri 62 yaşındaki Dr. Ramazan Abdullah Şallah, dün Beyrut'ta tedavi gördüğü hastanede hayatını yitirmişti.

Şallah'ın cenazesi, Suriye'nin başşehri Şam yakınlarındaki Yermuk Filistin Mülteci Kampı'nda bulunan Şuheda Mezarlığı'nda defnedildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın