Farah Zeynep Abdullah kimdir? Farah Zeynep Abdullah kaç yaşında, nereli?

Oyunculuk kariyerinde birçok sinemada başrol olan ve Farah Zeynep Abdullah, O denli Bir Makbul Devir Ki, Kurt Seyit ve Şura, Mükemmel Yüzyıl ...

 Farah Zeynep Abdullah kimdir? Farah Zeynep Abdullah kaç yaşında, nereli?

25.06.2020 - 15:28

Güncelleme : 25.06.2020 - 15:28
5 views

Oyunculuk kariyerinde birçok sinemada başrol olan ve Farah Zeynep Abdullah, O denli Bir Makbul Devir Ki, Kurt Seyit ve Şura, Mükemmel Yüzyıl Kösem üzere serilerde de rol almıştır. İstanbul doğumlu olan oyuncu Farah Zeynep Abdullah’ın hayatı ise son günlerde sıkça merak ediliyor. Farah Zeynep Abdullah kimdir? Farah Zeynep Abdullah kaç yaşında ve nerelidir? üzere soruların karşılığını sizler için araştırdık ve sayfamıza paylaşıyoruz. İşte ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah’ın biyografisi…

FARAH ZEYNEP ABDULLAH KİMDİR?

Farah Zeynep Abdullah,  17 Ağustos 1989 Gayrettepe, Beşiktaş, İstanbul doğumlu Türk oyuncudur. Irak Türkmenlerinden olan bir baba ile Türk ve Boşnak kökenli bir ananın kızı olarak İstanbul’da doğmuştur. Lisenin bir kısmını İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi’nde okudu. Lakin daha sonra babasının işi gereği kaydını İngiltere’ye aldırarak, lise tahsilini bu memlekette tamamladı. O denli Bir Makbul Vakit ki isimli serinin 2. serisinden sonra seriden ayrılarak, oyunculuk kariyeri için kaydını dondurduğu Kent Üniversitesi (İngiltere) Fransızca-Drama kısmına dönüp, eğitimini tamamladı ve 2013’te diplomasını aldı. Başkaca, kadın-erkek eşitliği ile ilgili bir kampanya olan HeForShe reklamında oynadı. Amnesty Türkiye’nin de istekli destekçisidir.

Farah Zeynep, üniversiteye başlamaya hazırlanırken O denli Bir Makbul Vakit ki isimli seri için teklif aldı. İngiltere’deki mektebine dönmesine üç gün kala, deneme çekimlerinde başarılı bulunduğunu ve “Aylin” rolüne seçildiğini öğrendi. Bu seride dört evlatlı bir ailenin 2. evladı olan Aylin’i canlandırdı. Daha sonra Yılmaz Erdoğan’ın sineması Kelebeğin Rüyası’nda oynadı.

Bu sinemada baş rolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat ile paylaştı. 2014 yılında Star TV’de yayınlanan Kurt Seyit ve Şura isimli seride başrol oynadı. Akabinde 14 Şubat 2014’te Kerem Deren’in direktörlüğünü üstlendiği “Bi Küçük Eylül Meselesi” sinemasında Engin Akyürek ile baş rolü paylaştı. Çağan Irmak’ın yönettiği 2014 yılının en başarılı sinemalarından olan Unutursam Fısılda sinemasında Hümeyra’nın da oynadığı Hatice (Ayperi) karakterinin gençliğini canlandırdı. Ayrıyeten oyuncu Barbie Prenses ve Rockstar animasyon sinemasındaki “Prenses Azra”yı seslendirdi.

OYNADIĞI SERILER

2010-2012 O denli Bir Makbul Devir ki,

2014 Kurt Seyit ve Şura

2016-2017 Harika Yüzyıl Kösem

2018 Gülizar

SINEMALAR

2013 Kelebeğin Düşü

2014 Bi Küçük Eylül Sorunu,Unutursam Fısılda

2015 Barbie Prenses ve Rockstar

2016 Ekşi Elmalar

2018 Arif v 216

2018 Bizim İçin Şampiyon

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın