Güney Asyalı medya temsilcilerine, AA ve YTB iş birliğinde online eğitim

ANKARA (AA) - Anadolu Ajansı (AA) ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) iş birliğinde, Türkiye ile Güney Asya memleketleri ...

 Güney Asyalı medya temsilcilerine, AA ve YTB iş birliğinde online eğitim

08.07.2020 - 7:51

cobanweb.com Güncelleme : 08.07.2020 - 7:51
7 views

ANKARA (AA) – Anadolu Ajansı (AA) ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) iş birliğinde, Türkiye ile Güney Asya memleketleri arasındaki medya deneyim paylaşımını desteklemek gayesiyle görüntü konferans usulüyle “Güney Asya Medya Eğitim Programı” düzenlenecek.

İki hafta sonu düzenlenecek eğitimde, AA'nın deneyimli takımınca “Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Devirlerinde Gazetecilik”, “Sosyal Medya ve İnternet Gazeteciliği” ile “Multimedya Uygulamaları” üzere eğitimler verilecek.

Başta Bangladeş, Filipinler, Hindistan, Malezya olmak üzere 10 devletten gazetecilerin katılacağı eğitimde, Türkiye'nin son periyotta artan milletlerarası medya tecrübesi de paylaşılacak.

Eğitimin, nahiye gazetecilerinin medya kapasitesinin gelişimine ek sağlayacağını vurgulayan AA Haber Akademisi Yöneticisi A. Cihangir İşbilir, 100. yılında 13 lisanda yayın yapan, 100 devlette yaklaşık 6 bin basın kuruluşuna hizmet veren küresel marka Anadolu Ajansının tecrübesini paylaşacaklarını aktardı.

İşbilir, “2011'de kurulan AA Haber Akademisi de medyada yaşanan değişime, toplumsal medyadaki gelişmelere, teknoloji tasarrufunu etkinleştirmeye yönelik uygulamalı ve sistematik eğitimler veriyor.” dedi.

Medya konferans prosedürüyle 11-12 ve 18-19 Temmuz'da düzenlenecek eğitimin lisanı İngilizce olacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın