Maçın akabinde

ANKARA (AA) - Harika Lig'in 29'uncu haftasında konuk ettiği Kasımpaşa'ya 2-0 yenilen Gençlerbirliği'nin teknik yöneticisi Hamza ...

 Maçın akabinde

29.06.2020 - 22:56

Güncelleme : 29.06.2020 - 22:56
4 views

ANKARA (AA) – Harika Lig'in 29'uncu haftasında konuk ettiği Kasımpaşa'ya 2-0 yenilen Gençlerbirliği'nin teknik yöneticisi Hamza Hamzaoğlu, “Hak ettiğimiz bir mağlubiyet aldık.” dedi.

Hamzaoğlu, maçın akabinde düzenlenen basın içtimasında, Gençlerbirliği'ne yakışmayan bir oyun sergilediklerini lisana getirdi.

“Haddinden fazla beğenilmeyen bir maç oynadık.” diyen Hamza Hamzaoğlu, Kasımpaşa'yı tebrik ederek, “Çok iyi bir ekip, taktik anlayışları da nispeten iyi. Oyuna istenilmeyen başladık. Çok fazla durum bulamadık. Hak ettiğimiz bir mağlubiyet aldık. Bir an evvel bunların nedenlerini araştırıp kendi içimizde çözmeliyiz. Bu durumun sorumlusu da biziz. Bunu birinci evvel çözmesi gereken kimseler de tekrar ekip olarak bizleriz.” tabirini kullandı.

Hamzaoğlu, BtcTurk Yeni Malatyaspor maçına kadar akıllıca tahlilleri yapmaları gerektiğini belirterek, “Herkes biraz düşünüp, gerçek davranışları göstermek zorunda. Bugünkü maç bizim grubumuza yakışmadı. Bu türlü bir oyunu kabul edemeyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Ligde kalmaları için 2 galibiyetin kendilerine yeteceğini düşündüklerini aktaran Hamza Hamzaoğlu, “Bunu alacak gücümüz de var. Her şeyden evvel önümüzdeki Malatyaspor maçına odaklanıp, oradan istediğimiz halde dönmeliyiz.” diye konuştu.

– Çapa: “Bizim ismimize şık bir sonuç”

Kasımpaşa Teknik Yöneticisi Fuat Çapa ise hafta sonu oynanan müsabakalarda alınan sonuçların akabinde bugünkü maçın değerinin daha da arttığını söyledi.

Kalan haftalarda alt sıralardaki kadroların birbirleriyle karşılaşacağına dikkati çeken Çapa, “Bugün galip gelen ekip avantaj sağlayacaktı. Kalan 5 haftaki fikstürü göz önünde bulundurursak,12'nci ile 18'inci sıradaki kadrolar arasında müsabakalar oynanacak. Küme düşme barajı 36-37'lere çıkacak üzere gözüküyor. O açıdan bugünkü müsabaka nitekim çok kıymetliydi.” formunda konuştu.

Gençlerbirliği'nin kanatlardan tesirli olmaya çalışan bir grup olduğuna işaret eden Fuat Çapa, şöyle devam etti:

“Kanatları kapatmaya, merkezden konumlar üretmeye çalıştık. Bunu da gerçekleştirdik. Hakikat devranda öne geçtik. Golden sonra çok net konumlarımız vardı lakin maatteessüf bunları değerlendiremedik. Son dakikaya kadar da kendi işimizi çetine soktuk.”

Çapa, son 7 maçta grup savunmasını iyi yaptıklarını vurgulayarak, “Oyuncularımı kutuluyorum. Bizim ismimize şık bir sonuç. Kalan 5 maçımız var, bunun 3'ünü birinci 5-6'da yan alan gruplara karşı oynayacağız. Gelecek seriyle ilgili Kasımpaşa'nın maksadını belirleyecek maçlar olacak. Bu müsabakalardaki eksikler doğrultusunda gelecek dönemin planlamasını yavaş yavaş yapmaya başlayacağımızı düşünüyorum. Bizim ismimize şık bir galibiyet oldu.” tabirini kullandı.

Bundan sonraki süreçte eski grubu Gençlerbirliği'ne muvaffakiyetler dileyen Fuat Çapa, “Her ne kadar maçtan evvel hislerimizi kenara bıraktıysak, artık bu saatten sonra Gençlerbirliği'ne olan hürmetimizi, sevgimizi tekrar besleyeceğiz. İnşallah kalan maçlarda şık sonuçlar alır ve gelecek seri da Harika Lig'de devam eder.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın