Sermayesiz para kazanabileceğiniz 7 iş fikri 2020

Ekonomik koşullarınız bir teşebbüste bulunacak kadar iyi değilse ve de para kazanmaya gereksiniminiz varsa, sizin için kapitalsiz para kazanabileceğiniz iş fikirlerini araştırdık. Bu iş fikirlerini hayata geçirmek için beş paraya gereksiniminiz olmayacak. Yalnızca kendi yerinize makul olan bir iş fikrine yönelmenizi tavsiye ederiz. Çağrı merkezi temsilcisi olunKurumsal firmalar artık müşteri memnuniyetini artırmak için daha fazla […]

 Sermayesiz para kazanabileceğiniz 7 iş fikri 2020

27.06.2020 - 11:23

Güncelleme : 27.06.2020 - 11:23
4 views

Ekonomik koşullarınız bir teşebbüste bulunacak kadar iyi değilse ve de para kazanmaya gereksiniminiz varsa, sizin için kapitalsiz para kazanabileceğiniz iş fikirlerini araştırdık. Bu iş fikirlerini hayata geçirmek için beş paraya gereksiniminiz olmayacak. Yalnızca kendi yerinize makul olan bir iş fikrine yönelmenizi tavsiye ederiz.

 1. Çağrı merkezi temsilcisi olun
  Kurumsal firmalar artık müşteri memnuniyetini artırmak için daha fazla çalışan istihdam ediyor ama bu işçileri tam devirli çalıştırmak mahalline home ofise çalışanlardan seçiyor.

Konutunuzda, oturduğunuz yerden çağrı merkezi çalışanı olarak çalışabilir ve para kazanabilirsiniz. Bunun için diksiyonunuzun düzgün olması birinci kriter. Muhabere beceriniz de iyi ise davet merkezi çalışanı olarak çalışmaya başlamak için daha fazla beklemeyin. Google’a home ofis davet merkezi müşteri temsilcisi diye yazıp arayarak bu bahiste ilan veren firmaları görebilirsiniz.

 1. Muhasebecilik yapın
  Evde kapitalsiz para kazanabileceğiniz bir sair iş kolu da küçük ölçekli işletmelerin başvurduğu home ofis muhasebe işi yapmak. Konutta muhasebe işi yapabilmek için bu mevzuda az da olsa bir deneyiminizin olması sizin yararınıza olacaktır.

Eğer deneyiminiz yoksa da sayılarla aranız iyi olmalı ki, firmaları zarara uğratmadan işinizi yapabilesiniz ve uzun vadeli varlıksız para kazanabilesiniz. Bu iş için işe alımlar, işçi kaydı, gelir ve sarfiyatların kaydı ile fatura bölümleri üzere farklı ortamlarda süreç yapabiliyorsunuz.

 1. Makaleler yazarlığı
  Dil haberi kurallarına hakimseniz şayet, meskende para kazanmak için birinci yapmanız gereken iş makale müellifliği yapmak ya da internet sitelerinde editörlük yapmak olacaktır.

Yazmayı seviyorsanız varlıksız olarak meskende para kazanmak için bu hususta çalışabileceğiniz internet sitelerine kayıt yaparak iş ilanı açabilirsiniz. Yazı yazarak para kazanabielceğiniz siteler hangileri sorusuna da kısaca karşılık verelim. Makale yazarak para kazandıran siteler: makale.net, bionluk.com, içerik.net,r10.net, wmaraci.com, iyinet.com üzere sayılabilir.

 1. Blog yazarak para kazanmak
  Dünyada ve Türkiye’de blog metinleri yazarak para kazandıran en tanınan site medium.com. Bu siteye üye olarak çok şık içerikler yazabilir, bunların okunmasından yarar sağlayabilirsiniz. Burada çok uzun vade yazmak ve emek vermeniz gerekebilir.

Konuyu iyi belirleyemediğinizde emeklerinizin karşılığını alamama riski de var. O yüzden, bu türlü bir yol olsa da iyice düşünüp bu işe girişmelisiniz. Bunun dışında kendi blog sayfanızı açıp burada kendi ortamınızla ilgili yazarak, Google Adsense üzere yayıncı bazlı reklam firmaları ile çalışarak para kazanabilirsiniz.

 1. Online hizmetler sunun
  Yeteneklerinize yahut becerilerinize gereksinim duyacak birileri olabilir. Hizmetler sunmaya ve para kazanmaya ne dersiniz? Fiverr üzere siteler hizmetlerinizi sunmanıza fırsat verir.

Sunduğunuz hususî hizmetlere gereksinim duyan birileri olabilir. Birebir devirde iş arama sitelerine üye olabilir ve niteliklerinize münâsib çalışan arayan patronlar bulabilirsiniz. Bu işler yarı devirli, girişim tabanlı yahut tam devirli olabilir.

 1. Eserler satın
  Ürün satmak demek başlangıç anaparasına gereksiniminiz olacağı manasına gelmez. Öbür kişilerin eserlerini satabilir ve yarkurul alabilirsiniz. Kendi işi olan ve çeşitli eserler satan arkadaşlarınızla ve akrabalarınızla temas kurun.

Pazarlama becerileriniz varsa bu yolla para kazanabilirsiniz. Eserleri tanıdığınız kişilere direkt ve tıpkı vakitte online olarak satabilirsiniz. Toplumsal paylaşım sitelerinin popülaritesi arttığından daha fazla beşere ulaşmak eskiye orantıyla kolaylaşmıştır. Bununla birlikte bilinen firmaların hoşluk eserlerini satarak da komite kazanabilirsiniz.

 1. Tasarımlarınızı satın
  Grafik dizayndan hoşlanıyorsanız tasarımlarınızı satarak yeteneğinizden para kazanabilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın