Taha Duymaz kimdir??

HATAY’ın bir köyünde yaşayan ve köy mutfağında çektiği videolarla 768 bin en son biz baktığımız da 1 Milyona Doğru ilerliyor! Takipçiye ulaşan Taha kimdir? TAHA DUYMAZ KİMDİR?2003 senesinde Hatay’ın Yayladağı ilçesi Güveççi Köyü’nde doğan 17 yaşındaki Taha Duymaz, 12 kardeş. Anne ve babası işsiz olan Taha, 4. Sınıfta okulu bırakmak mecburiyetinde kaldı. Köyünde yaşamakta olan […]

 Taha Duymaz kimdir??

23.05.2020 - 19:16

Güncelleme : 27.05.2020 - 22:07
36 views

HATAY’ın bir köyünde yaşayan ve köy mutfağında çektiği videolarla 768 bin en son biz baktığımız da 1 Milyona Doğru ilerliyor! Takipçiye ulaşan Taha kimdir?

TAHA DUYMAZ KİMDİR?
2003 senesinde Hatay’ın Yayladağı ilçesi Güveççi Köyü’nde doğan 17 yaşındaki Taha Duymaz, 12 kardeş. Anne ve babası işsiz olan Taha, 4. Sınıfta okulu bırakmak mecburiyetinde kaldı. Köyünde yaşamakta olan Taha Duymaz, küçüklüğünden araba fobisi yaşıyor. Arabaya bindiği zaman başı dönen ve midesi bulanan Taha için komşusunun bir akrabası Hatay’da psikolog ayarlasa da imkansızlıktan dolayı yalnızca bir kez gidebildi.

Köyde hayatını sürdüren Taha, yıllarca doktora gitmediğini ve hastalanınca kendi kendisini tedavi ettiğini belirtirken annesi kronik astım, sedef ve migren rahatsızlığı bulunuyor. Babası da koah hastalığı ile mücadele ediyor. Ailesinde çalışan kimsenin olmayan Taha Duymaz, 12 kardeşi ile beraber devletin vermiş olduğu aylık 800 lira ile geçiniyor.

“Durumumuz iyi olmadığı için “Belki yeteneklerimi gösteririm, para kazanırım” düşüncesi ile 2015 senesinde YouTube kanalı açtım. Küçük bir telefon vardı, onunla çekiyordum. Telefon bozulunca kanalı silmek mecburiyetinde kaldım. Sonrasında yine açtım, yine telefon bozuldu. 2019’da açtığımda aynı sorunu yaşamadım. Sonra baktım Instagram’a daha çok bakılıyor. Oraya da videolar çekip koymaya başladım. Kısa sürede takipçim arttı.”
Videolarını kız kardeşinin çektiğini belirten Taha Duymaz, “güzel bir mutfağımız yok, malzeme eksiğim çok ama bunlar bana engel olamıyor.” belirterek hiçbir zaman pes etmediğini ve kendini destekleyenlerin sosyal ağ üzerinden malzeme göndererek yardım ettiğini belirtti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın