Teste girmeden okunacak dualar | Testte başarılı olmak için hangi dualar okunmalı?

Testte başarılı olmak isteyenler, unutkanlığı giderici, imtihana girerken okunacak duaları ve imtihan başladığında imtihanda başarılı olmak ...

 Teste girmeden okunacak dualar | Testte başarılı olmak için hangi dualar okunmalı?

19.06.2020 - 21:08

cobanweb.com Güncelleme : 19.06.2020 - 21:09
10 views

Testte başarılı olmak isteyenler, unutkanlığı giderici, imtihana girerken okunacak duaları ve imtihan başladığında imtihanda başarılı olmak için hangi dualar okunacağını öğrenerek; imtihan gerilimini bir nebze olsun üzerinden atmak istiyor.

TESTE GİRERKEN OKUNACAK DUA NEDİR?

“Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.” (10 Kere) (İsra vadesi 80. ayet)

MANASI: “Ya Rabbi! Beni hakikat bir giriş ile girdir ve yeniden sahih bir çıkış ile çikar. Katından bana yardımcı olucu bir kuvvet ver.”

IMTIHANLARDAN EVVEL OKUNACAK DUALAR

Imtihan günü 70 kez Salat-ı Nariye duası okunur.

”Ya men leccemel mütekebbirine b licami azametihi selliim sellim ya Hafız” okunmalıdır. Testlere girmeden evvel, “Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.” (isra müddeti;80) okunmalıdır. Akabinde test için sıraya oturduktan sonra ise, “Rabbi’şrah li Sadri ve yessir li buyruğu,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî.” okunur. Imtihana başladığınızda da, “Ya Hayyu Yâ KayyûM, Bi Rahmetike esteğisû.” okumanız gerekmektedir.

Dediğimiz üzere bu stil duaları Allah isteği için okumak iyi olur. İçten bir biçimde edilen dualar makbul olur. Bu duaların manası ise özetle şöyle, “Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.” (”Ya Rabbi!,Beni akıllıca bir giriş ile girdir ve yeniden yanlışsız bir çıkış ile çikar.Katından bana yardım edici bir kuvvet ihsan eyle.”), “Rabbi’şrah li Sadri ve yessir li buyruğu,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî.” (”Ya Rabbi!, gönlümü ve göğsümü genişlet, işimi feraha yiğittir, dilimin bağını çöz, lafımı anlaşılır kıl.”) ve “Ya Hayyu Yâ KayyûM, Bi Rahmetike esteğisû.” (”Ey Hayy ve Kayyum olan Allah’ım, Senin Rahmetine sığındım.”).

ZİHİN AÇIKLIĞI İÇİN OKUNACAK DUA

Bismillahirrahmanirrahim…

Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” (On dokuz kere okunacak).

IMTIHAN BAŞLAYINCA OKUNACAK DUA

“Ya Hayyu Yâ Kayyûm, Birahmetike esteğisû.” (10 kere)

MANASI:”Ey Hayy ve Kayyum olan Allah’ım, Senin Rahmetine Sığınıyorum.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın