TİKA’dan Yemen’deki 120 sıhhat çalışanına Kovid-19’la uğraş eğitimi

ADEN (AA) - Türk İşbirliği ve Uyum Ajansı (TİKA) Yemen'deki 120 sıhhat çalışanına yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) uğraş eğitimi vermeye ...

 TİKA’dan Yemen’deki 120 sıhhat çalışanına Kovid-19’la uğraş eğitimi

29.06.2020 - 16:16

cobanweb.com Güncelleme : 29.06.2020 - 16:16
3 views

ADEN (AA) – Türk İşbirliği ve Uyum Ajansı (TİKA) Yemen'deki 120 sıhhat çalışanına yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) uğraş eğitimi vermeye başladı.

Aden'de düzenlenen eğitim programının açılış içtimasına TİKA Yemen Koordinatörü Abdullah Sarı'nın yanı sıra Yemen Sıhhat Bakanlığına bağlı Ulusal Eğitim ve Talim Merkezi Yöneticisi Riyam Bekri katıldı.

TİKA Koordinatörü Sarı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aden'de 40 sıhhat çalışanına Kovid-19 ile savaş eğitimi vermeye başladıklarını belirtti.

Sarı, program kapsamında Ebyen, Kolu ve Taiz vilayetlerinde de yekun 80 sıhhat çalışanına eğitim verileceğini tabir etti.

Yemenli yetkili Riyam Bekri, TİKA'ya destek çalışmaları için teşekkür etti.

Yemen Koronavirüsle Savaş Ulusal Komitesi datalarına nazaran, salgında şu ana dek 1118 kişi enfekte olurken, 302 kişi hayatını kaybetti. Laf konusu rakamlar Husilerin denetiminde bulunan yerlerdeki doneleri içermiyor.

İç savaşın 6 yıldır sürdüğü ve halkın kıtlık tehdidiyle karşı zıdda kaldığı, kişisi koşulların ağırlaştığı ve memleket altyapısının hasar gördüğü Yemen'de TİKA, Türkiye'nin çok istikametli kişisi dış siyasetini sürdürüyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın