Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu, antrenmanlara başlanan branşları açıkladı

ANKARA (AA) - Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Lider Vekili Abdurrahman Akyüz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verdikleri ...

 Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu, antrenmanlara başlanan branşları açıkladı

29.06.2020 - 16:16

Güncelleme : 29.06.2020 - 16:16
2 views

ANKARA (AA) – Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Lider Vekili Abdurrahman Akyüz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verdikleri birçok branşta ulusal sporcuların tekrar çalışmaya başladığını söyledi.

Akyüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgını nedeniyle konutlarında kalan sporculara yönelik çok sayıda on-line egzersiz programı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Federasyon olarak salgın mühletince sporcularıyla daima muhabere halinde olduklarını lisana getiren Akyüz, “Milli sporcularımız, ana branşlarımız olan wushu sanda, taolu, kyokushin ashihara, aikido ile alt branşlarımız wing chun ve jeet kune do meydanlarında tekrar çalışmaya başladılar. Sporcularımız, ikili temas olmaması ve toplumsal arayı de korumak kuralıyla federasyonumuza bağlı salon ile kamp merkezlerinde çalışacaklar. ” dedi.

Akyüz, gerek Sıhhat Bakanlığı gerekse de Spor Umumi Müdüriyetinin ikazlarına harfiyen uyduklarına anlatarak, şunları kaydetti:

“Tüm dünyayı ve memleketimizi tesiri altına alan Kovid-19 salgınıyla uğraşta biz de gerekli önlemlerimizi aldık. Devletimiz, 'Evde kal, hareketsiz kalma' sloganıyla her yanıyla başarılı bir imtihan vermiştir. Memleketimiz kritik süreci atlatmış, sıradanlaşma süreciyle önlemli alışılagelmiş hayata geçmiştir. Biz de tehlikenin tam manasıyla geçmediği bilinciyle, birçok faaliyetimize devletimizin müsaadesiyle yine başlamış bulunmaktayız.”

Sporculara konutlarından uzun mühlet on-line destek verdiklerini lisana getiren Akyüz, “On-line komuta ile konutta antrenman modelini bütün branşlarda uyguladık. Her gün akşam belirlenen saatte bir antrenör yahut mili sporcu olan bir dünya şampiyonumuz ekran önünde sair sporcularımıza antrenman yaptırdı. Bunu izleyen sporcularımız da tıpkı egzersizleri tekrarlamak suretiyle antrenmana eşlik ettiler. Böylelikle formlarını korumuş oldular.” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın